Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Reymonta czyta dzieciom

Zgłaszający:
Zarząd Osiedla nr 5.

Nazwa zadania:
Reymonta czyta dzieciom.

Lokalizacja zadania:
Biblioteki znajdują się w budynkach szkolnych Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Stanisława Reymonta w Namysłowie (ul. W. S. Reymonta 56), oraz Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie (ul. W. S. Reymonta 5), które zlokalizowane są na działkach stanowiących własność gminy Namysłów.

Opis zadania:
Celem zadania jest doposażenie bibliotek szkolnych Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Stanisława Reymonta w Namysłowie, oraz Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie w nowe książki oraz niezbędny sprzęt biblioteczny.

W przypadku Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Stanisława Reymonta w Namysłowie projekt zakłada:
1. Modernizację lokalu biblioteki:
a) stworzenie strefy cichego czytania i relaksu poprzez zakup: dwóch dwuosobowych sofek, dwóch pufek, siedziska piankowego, krążków do siedzenia z pojemnikiem, dywaników, stolika okrągłego bibliotecznego, półeczki ekspozycyjnej skośnej plus pojemnik na książki Sprytek;
b) modernizację wnętrza poprzez zakup stolików do czytelni , krzeseł "Muszelki", regałów, rozdzielaczy, tablic informacyjnych i podpórek do książek;

c) zakup nowoczesnego urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, skaner, ksero) Ricoch MP C2050;
2. Wymianę i wzbogacenie szkolnego księgozbioru: lektury I-III, lektury IV-VIII, nowości wydawnicze.

W przypadku Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie zadanie zakłada:
1. Modernizację wnętrza biblioteki poprzez zakup: pojemnika na książki (1 szt.), biblioteczki z półkami (1 szt.), regału jednostronnego - moduł dodatkowy aluminium (2 szt.), regału jednostronnego - moduł podstawowy aluminium (4 szt.), trójdzielnej lady bibliotecznej srebrnej (1 szt.), półki wiszącej Kotek(1 szt.), szafki wysokiej na 8 szuflad (2 szt.), drzwi do szafy (4 szt.), szafy wysokiej z półkami (1 szt.), szafki M z przegrodą i półkami (2 szt>0, stołu świetlicowego Standard 80 x 80 cm (4 szt.), krzesła Colores (8 szt.), krzesła Colores (4 szt.), Quadro - szafki niskiej z siedziskiem (1 szt.), stołu Daniel 1 - osobowego z regulowaną wysokością (1 szt.), białej tablicy magnetycznej wiszącej 150 x 100 cm (1 szt.), kostki świetlicowej różowej (2 szt.), laptopa (1 szt.), oraz urządzenia wielofunkcyjnego HP Color LaserJet Pro M277n (1 szt.);
2. Zakup nowych ksiażek

Uzasadnienie:
Z badań Bibliotek Narodowej wynika, że w 2015 r. zaledwie 37% Polaków w wieku powyżej 15 lat przeczytało co najmniej jedną książkę. Podział na czytelników i nieczytelników staje się coraz wyraźniejszy. Obu grupom coraz trudniej się porozumieć, mając bowiem tak różne kompetencje społeczno - kulturowe, właściwie przestają mówić wspólnym językiem.
Wychodząc naprzeciw temu problemowi, projekt zakłada poprawę wizerunku szkolnej biblioteki. Podniesieni jakości jej działania. Powinno to przełożyć na większe zainteresowanie uczniów. Ich częstsze wizyty w bibliotece, a co za tym idzie wzrost poziomu czytelnictwa.
Zmiana wizerunku odbędzie się na dwóch płaszczyznach. Pierwszy z nich związany jest z przekształceniem biblioteki w bardziej przyjazne i nowoczesne dla uczniów miejsce poprzez wymianę mebli oraz zakup nowego sprzętu. Drugi obszar opiera się zaś na wymianie i doposażeniu bibliotek w nowe książki. Zarówno szkolne lektury, jak i nowości wydawnicze. Powinno to zapewnić uczniom dostęp do nowoczesnej i dostosowanej do ich potrzeb i zainteresowań literatury.
Tak odmieniona biblioteka będzie miała szansę stać się tętniącym życiem miejscem na mapie szkoły. Miejscem nowoczesnym, pełnym atrakcji oraz dostosowanym do wymagań czytelników XXI wieku. Zaszczepienie w szkole dzieciom i młodzieży miłości do książek powinno zaś zaowocować chęcią dalszej przygody z literaturą po zakończeniu okresu edukacji.

Załącznik:

PDFReymonta czyta dzieciom.pdf (2,56MB)

Wersja XML